על האתר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

מי זה טולקין?

ג'ון רעואל רונלד טולקין הוא הסופר שחיבר את שר הטבעות והסילמריליון. המיתולוגיה הנרחבה שיצר הסעירה את דמיונם של רבים במשך חמישים שנה. את ספריו של טולקין קוראים ילדים ומבוגרים, בארצות שונות בעולם. שר הטבעות הוא אחד מהספרים הנפוצים ביותר בעולם והוא תורגם לעשרות שפות. ניתן ללמוד יותר על טולקין באתר נומנור.

לשם מה צריך את 'שר השאלות'?

במוחו של כל מי שקורא את 'שר הטבעות' או את ספריו האחרים של טולקין, מתעוררות תדיר שאלות רבות בנוגע ליצירה ולבריות אשר טולקין כתב עליהן. באתר זה נאספו למעלה משבע מאות ותשובות מפורטות אשר יענו לרוב האנשים על השאלות שלהם.

מי עומד מאחורי 'שר השאלות'?

שר השאלות הוא מאגר נתונים אינטרנטי שנבנה על ידי חברי צוות מיוחד מהקהילה הטולקינאית הישראלית אשר התבסס על פורום טולקין האינטרנטי בחסות רשת אורט ישראל.

מהי הקהילה הטולקינאית?

הקהילה הטולקינאית הישראלית היא קהילה של ישראלים דוברי עברית אשר קראו ואהבו את כתבי טולקין השונים והם מקדישים זמן ללימוד, מחקר ודיון בהם. מרכזה של קהילת טולקין הוא אתר קהילת טולקין מומלץ מאד לבקר בו ולהשתתף בפעילות הקהילה הטולקינאית. הקהילה מקיימת ארועים שונים, מפגשים ופעילויות שונות.

חיפשתי שאלה מסוימת ולא מצאתי, מה עושים?

האתר משתמש בשמות ובמונחי התרגום הישן של לבנית. גם השמות והמונחים המופיעים בסילמריליון ובסיפורים שלא נשלמו תורגמו ועובדו כך שיתאימו לאופן ההצגה של המתרגמת לבנית. אם חיפשת שאלה מסוימת ולא מצאת, ייתכן שחיפשת את השאלה תחת השם שלה בגרסת לוטם. אם עדיין אינך מוצא/ת את השאלה, אולי הוא באמת לא קיים ב'שר השאלות' ויש להוסיפו.

כיצד מוסיפים שאלות למאגר?

את השאלות יש לשאול בפורום דיוני טולקין באורט. המומחים מקהילת טולקין הישראלית יתנו לה מענה מהיר. כמו כן צוות 'שר השאלות' אוסף שאלות ותשובות מתוך הפורום ומכניס אותן למאגר השאלות והתשובות.

מהיכן לקחתם שאלות אלו? האם אפשר לסמוך על התשובות?

השאלות נלקחו ממאות דפי הדיונים של מערכת פורומי טולקין באורט. לכל שאלה הותאמה תשובה מדויקת שנבדקה על ידי שלושה טולקינאים מומחים לנושא. למרות הבדיקה המדוקדקת, ייתכן שנפלו מספר טעויות בתשובות. אם הנכם מבחינים בטעות - אנא כתבו על כך בפורום דיוני טולקין.

זכויות יוצרים

שר השאלות לא קשור ולא מתיימר לייצג את בעלי הזכויות בארץ ובעולם או את הוצאת "זמורה-ביתן". הזכויות על השמות ועל המונחים שייכות לחברת Tolkien Enterprises ולבעלי הזכויות שלה בארץ. שר השאלות פועל במסגרת השימוש ההוגן המתיר ציטוט של חלק מהיצירה לשם לימוד והסבר. החומר המופיע בשר השאלות מוגן בזכויות יוצרים ואין להעתיקו או להשתמש בו ללא אישור!

תנאי שימוש

מותר בהחלט לצטט, להעתיק או לשכפל את הדברים הכתובים ב'שר השאלות' (להלן האתר) ובלבד שיישמרו הכללים הבאים: - הציטוט, ההעתקה או השכפול לא יפורסמו באתר רשת כלשהו. כשאתר רשת לצורך העניין הוא כל מאגר מידע אלקטרוני הנגיש למשתמשים אחרים מלבד משתמש המחשב שבו נמצא הציטוט, ההעתקה או השכפול. - הציטוט, ההעתקה או השיכפול לא יעשו למטרת רווח. - הציטוט, ההעתקה או השכפול הן במסגרת השמוש ההוגן. - כאשר נעשה ציטוט, העתקה או שכפול יש לציין את שם וכתובת האתר במקום הרלוונטי.

בכל מקרה של ספק הנך מוזמן בהחלט לפנות בדואר האלקטרוני לצוות האתר.

דואר אלקטרוני

ניתן לפנות לצוות האתר בדואר אלקטרוני webmaster@numenore.org

Personal tools