מדוע הכרך השני של "שר הטבעות" קרוי "שני המגדלים"?

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

גרסה מ־16:47, 31 בינואר 2006 מאת Yoel.veinger (שיחה | תרומות המשתמש) (מדוע הכרך השני של "שר הטבעות" קרוי "שני המגדלים" (או "שני הצריחים")? moved to מדוע הכרך השני של "שר הטבעות" קרוי "שני המגדלים"?)

טולקין מאד רצה ששר הטבעות יופיע כעותק אחד בלתי מחולק ובלתי נפרד, אך המו"ל אנווין הסכים להוציא את הספר, מסיבות כלכליות, רק בשלושה חלקים. במכתב מספר 139 (8 לאוגוסט 1953) שפורסם ב The Letters of J.R.R Tolkien, טולקין התיישר עם המו"ל אך הביע את אי שביעות רצונו מההכרח לבחור כותרות משנה לכרכים (הוא היה מעדיף לקרוא להם שר הטבעות חלק א',ב',ג'). במכתב זה הוא הציע את השמות הבאים:

I - The Return of the Shadow II - The Shadow lengthens III - The Return of the king


במכתב 140 (17 לאוגוסט 1953) שנכתב מיד לאחר פגישה עם אנווין, טולקין הביע את הקושי למצוא שם לכרך השני הכורך הן את סיפורה של שאר חבורת הטבעת והרוהירים (חלק III) והן את סיפורם של סאם, פרודו וגולום (חלק IV), ורק אז הוא הציע, בלב דואב, את השם The Two Towers שלפי דעתו מכסה את העלילה פחות או יותר.

ובנוגע לחידת "אילו שני מגדלים אלו?" - באותו מכתב טולקין מציין שישנם שתי אפשרויות: א. איזנגארד ובאראד-דור ב. איזנגארד וקירית אונגול. אך במכתב מאוחר יותר (מספר 143 - ינואר 1954) טולקין יותר בטוח בנוגע לפירוש וקובע ששני המגדלים הם האורתאנק והמגדל של קירית אונגול. אבל בעטיפה שטולקין הכין ל'שני המגדלים' הוא צייר את האורתאנק ואת מינאס מורגול. אגב, גם במכתב 143 הוא מתאונן על השם הזה ומצר על כך שהוא לא בחר שם מוצלח יותר.


באנציקלופדיה של ארדה יש מידע נוסף על איזנגארד, קירית אונגול, מינאס מורגול ו באראד-דור.

Personal tools