איך נראו הטבעות וממה היו עשויות?

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

מחקרו של סארומאן על הטבעות נתן לנו מידע רב על מראן החיצוני של הטבעות. גאנדאלף מדווח על ההיסטוריה של הטבעת האחת במועצה של אלרונד ונזכר במילותיו של סארומאן:

"התשע, השבע והשלוש, אמר, אבן יקרה נקבעה בהן, לציינן. לא כן האחת. עגולה היא ולא עוטרה, להבדילה מן הטבעות הנחותות: אך יוצרה חרט בה כתובת שיודעי ח"ן יוכלו, אולי, לקוראה ולפענחה." ("חבורת הטבעת", עמ' 262).

הכתובת נראתה לעין כאשר הטבעת האחת היתה חמה, כפי שהדגים זאת גאנדאלף כשאישר את חשדותיו לגבי הטבעת באח בביתו של פרודו. גאנדאלף השליך את הטבעת לאח הבוערת ויחד עם פרודו ראה את השפה השחורה כתובה באותיות טנגוואר (כתב בני-לילית).

אנו יודעים גם את סוג אבני החן ששובצו בשלוש טבעות בני-הלילית: בטבעת נאריה יש אבן אודם. בטבעת נניה יש אלגביש או אחלמה (adamant, אבן-חן קשה). בטבעת ויליה יש אבן ספיר.

אנו יודעים שויליה היתה עשויה מזהב ונניה היתה עשויה ממיתריל לפי התיאור בפרק "הנמלים האפורים": "אלרונד היה עטוף במעיל אפור, כוכב על מצחו ונבל כסוף בידו, ולאצבעו ענד טבעת זהב שקבועה בה אבן ספיר גדולה, והיא ויליה, האדירה בין השלוש. ואילו גאלאדריאל היתה רכובה על סוס לבן וקטן-קומה, וכל לובשה לובן זך, כעננים העוטרים את הלבנה: והיא עצמה מקרינה אור רך. לאצבעה ענדה את נניה, טבעת מיתריל שקבועה בה אבן של אלגביש, נוצצת ככוכב של כפור." ("שובו של המלך", עמ' 278).

החומר ממנו עשויה נאריה אינו ידוע; כיוון שטולקין הבדיל בין נניה לשאר הטבעות וקרא לה תמיד "טבעת המיתריל" זה יכול לרמז שנאריה אינה עשויה ממיתריל אלא מחומר אחר - שסביר להניח שהוא זהב, כמו ויליה.

באשר לשבע טבעות הגמדים, אנו יודעים שהן עשויות מזהב, כי נאמר: "..כי ביסודו של כל אחד משבעת אוצרות מלכי הגמדאים שמקדם היתה טבעת זהב." ("הסילמריליון", עמ' 262). אך איננו יודעים אילו אבני חן שובצו בשבע טבעות אלה.

באשר לתשע, לא כתוב דבר המתאר אותן או את אבני החן המשובצות בהן; אך ניתן להניח שגם הן, כמו השבע, עשויות מזהב.תבנית:היסטוריה20


Personal tools