הבדלים בין גרסאות בדף "קישורים"

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

שורה 23: שורה 23:
  
 
* '''[http://corky.net/tolkien/ טולקין, האיש והאגדה]''' -  מידע רב מאד על הסרט. האתר סגור ואינו מתעדכן יותר, אך יש בו חומר מעניין על הסרטים שנעשו על פי פיטר ג'קסון.
 
* '''[http://corky.net/tolkien/ טולקין, האיש והאגדה]''' -  מידע רב מאד על הסרט. האתר סגור ואינו מתעדכן יותר, אך יש בו חומר מעניין על הסרטים שנעשו על פי פיטר ג'קסון.
 
* '''[http://www.tolkien.co.il/gandalf נארעמארדה (היכל האש)]''' - מוקדש ללימוד ולמחקר השפות האלדאריוניות (של בני הלילית). האתר סגור ואינו מתעדכן יותר.
 
  
 
* '''[http://members.pundak.co.il/whitetower המגדל הלבן]''' - מכיל את כל יצירות החובבים (פאנפיקשן) על טולקין וגם פורום המוקדש לחובבי הפאנפיקשן.
 
* '''[http://members.pundak.co.il/whitetower המגדל הלבן]''' - מכיל את כל יצירות החובבים (פאנפיקשן) על טולקין וגם פורום המוקדש לחובבי הפאנפיקשן.
שורה 55: שורה 53:
  
 
* '''[http://www.numenore.com/narnia קהילת נרניה]''' - קהילה עמיתה לקהילת טולקין שעוסקת ביצירותיו של ק.ס לואיס.
 
* '''[http://www.numenore.com/narnia קהילת נרניה]''' - קהילה עמיתה לקהילת טולקין שעוסקת ביצירותיו של ק.ס לואיס.
 
* '''[http://community.msn.co.il/comm_browse_category.asp?CatID=536 קהילות פנטסיה בMSN]''' - קהילות עמיתות לקהילת טולקין.
 
 
 
===ארגונים אחרים בתחום===
 
 
* '''[http://www.starbase972.com מועדון סטארבייס 972]''' - המועדון עוסק במדית המד"ב והפנטסיה. כלומר בסדרות ובסרטים ובראשם 'מסע בין כוכבים'.
 
 
* '''[http://www.sunnydale-embassy.co.il שגרירות סאנידייל בישראל]''' - השגרירות מייצגת את קהילת חובבי יצירותיו של ג'וס ווידון וסדרת הטלוויזיה 'באפי קוטלת הערפדים'.
 
 
* '''[http://www.okay.org.il אספני וקוראי קומיקס בישראל (אוק"י)]''' - עמותה שמקדמת את תרבות הקומיקס בישראל ובניגוד לשאר העמותות רואה את עצמה כחלק אינטגרלי מתחום המדע הבדיוני ותחום הפנטסיה.
 
 
* '''[http://roleplay.org.il/ העמותה לקידום משחקי תפקידים בישראל]''' - העמותה פועלת למען קידום נושא משחקי התפקידים בישראל.
 
 
* '''[http://www.sf-f.org.il אגודה ישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה]''' - אגודה המוקדשת לקידום נושאי המדע הבדיוני והפנטסיה בישראל.
 

גירסה מתאריך 17:16, 2 באוקטובר 2009

האתרים של קהילת טולקין הישראלית מכסים כמעט כל תחום ביצירותיו של ג'.ר.ר טולקין. בדף זה יש את כל האתרים המוקדשים לג'.ר.ר טולקין בארץ וכן קישורים לאתרי טולקין נבחרים בחו"ל.


"לצד סדרת האתרים שלהם, אולי הפרויקט הקהילתי המרשים והמושקע ביותר ברשת העברית, התפתחו פורומים רבים, המשמשים את שוחרי טולקין בארץ, ומשלימים את הידע שמוצג באתרים."
אילן יצחייק, ידיעות אחרונות על אתרי קהילת טולקין הישראלית.

אתרים על טולקין ויצירתו בארץ

 • אתר עמותת טולקין הישראלית - מדובר בפורטל לכל דבר לכל מה שקשור בטולקין. האתר מתעדכן מדי יום בחומרים חדשים ומעניינים וניתן לגשת באמצעותו לכל האתרים הישראליים שעוסקים בטולקין.
 • אתר נומנור - האתר המרכזי למאמרים ולתרגומים. כמו כן ניתן למצוא באתר מידע מפורט על הספרים שטולקין כתב וכן חידונים. האתר משמש מסגרת אב לרשת אתרי מידע:
  • האנציקלופדיה של ארדה - אתר גדול ומרהיב במיוחד המכיל פירוט והסבר בעברית על כל ערך, שם, יצור ומושג המופיע ביצירותיו של טולקין.
  • שר השאלות - אתר המכיל מאות שאלות ותשובות מפורטות בנוגע לשר הטבעות ושאר יצירותיו של טולקין.
  • האטלס של ארדה - האטלס מכיל למעלה ממאה מפות מתורגמות לעברית של ארצות, מקומות וממלכות שמופיעות ביצירתו של טולקין.
  • ההיסטוריה של ארדה - ההיסטוריה של ארדה היא קו זמן מלא המכיל פירוט ומפה על כל אירוע ואירוע שהתרחש במיתולוגיה הטולקינאית.
  • העץ של ארדה - אתר מחקרי, שמביא את סיכומי הכתבים מסדרת "ההיסטוריה של הארץ התיכונה", וממפה את סדר התפתחותם. האתר מתאים לכל מי שרוצה להעמיק מעבר לסילמאריליאון והלאה.
  • אלדאלאמבה - אתר ללימוד הקווניה: שפת בני הלילית שמכיל קורס שלם ומילון מפורט והכל בעברית
 • אתר ההוביט - אתר העוסק בספר 'ההוביט' ובו בלבד. באתר יש אנציקלופדיה שימושית עם איורים, מידע על הסרט העתידי ועל הסרט שהיה, חידוני טריוויה ומאמרים רלוונטיים.
 • אתר מטא-טולקין - האתר החברתי של קהילת טולקין הישראלית: תיאורי מפגשים, אירועים וכנסים. סיפורים, בדיחות ושירים מהווי הפורומים.
 • טולקין, האיש והאגדה - מידע רב מאד על הסרט. האתר סגור ואינו מתעדכן יותר, אך יש בו חומר מעניין על הסרטים שנעשו על פי פיטר ג'קסון.
 • המגדל הלבן - מכיל את כל יצירות החובבים (פאנפיקשן) על טולקין וגם פורום המוקדש לחובבי הפאנפיקשן.

הפורומים של קהילת טולקין בישראל

הפורומים של קהילת טולקין - מערכת הפורומים על טולקין באורט נחשבת מקצועית מאד וכל הטולקינאים הישראליים אשר מכבדים את עצמם נמצאים ופועלים בפורומים אלו. כאן גם נרשמים לקהילה הטולקינאית הישראלית אשר פועלת במסגרת הפורומים.

אתרים על טולקין ויצירתו בעולם

 • רולוזו - מכיל גלריות עם אלפי ציורים מדהימים על יצירותיו של טולקין מאת מיטב הציירים והמאיירים בתחום.
 • הטבעת האחת - האתר האולטימטיבי למעריצי הסרטים של פיטר ג'קסון והשחקנים שכולל חדשות שמתעדכנות כל יום ופורומים פעילים.
 • האגודה הבריטית - באתר האגודה הבריטית אפשר למצוא את כל החדשות המעניינות על מה שקורה בעולם המחקר הטולקינאי וכן מידע מקיף על טולקין ויצירתו.
 • ארדהלאמביון - האתר בה"א הידיעה בכל הנוגע לשפותיו של טולקין שכולל מאמרים מעניינים, מילונים ואף מדריך לשפת הקווניה.

אתרים מומלצים שאינם קשורים לטולקין

קהילות עמיתות

 • וינטרפל - קהילה עמיתה לקהילת טולקין. עוסקת ב'שיר של אש ושל קרח', היצירה האפית של הסופר ג'ורג' מרטין.
 • קהילת נרניה - קהילה עמיתה לקהילת טולקין שעוסקת ביצירותיו של ק.ס לואיס.
\