טרולים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

באנגלית: Trolls

טרולים הם אחדות מהמפלצות שמלקור יצר במשך שנות שלטונו הארוכות בעידן הראשון, הם לא נפוצים במיוחד והם בעיקר נזכרים במסורת ובסיפורים מהעידן הראשון.

במסע לארבור מסופר על שלושה טרולים שניסו לבשל את תורין ושות', בעוד שבבמכרות מוריה היה טרול שהנהיג את האורקים בהתקפה על חבורת הטבעת. כמו כן, טרולים רבים השתתפו במלחמת הטבעת.

לטרולים יש תכונה אחת עיקרית: כשהם נתקלים באורה של השמש - הם הופכים לאבן, לכן טרולים מעדיפים לחיות במערות או ליד מערות, לשם הם יכולים להגיע כשהשמש מתחילה לזרוח. הטרולים היו חזקים בהרבה מהאורקים, אך גם חסרי בינה.

לקראת סוף העידן השלישי סאורון פיתח את האולוג האי, זן של טרולים המסוגלים לתפקד באור היום. כמו כן, האולוג האי היו חכמים וחזקים משאר הטרולים.

לא הרבה ידוע על מקורם של הטרולים, וכפי שנאמר קודם לכן, אין הרבה איזכורים שלהם. אמנם ידוע שמלקור יצר אותם עוד לפני שהוא יצר את האורקים (או בערך באותה תקופה). משוער שהם כנראה פרי עיוות נורא של האנטים. זקן עץ מספר: "...אך הטרולים הם חיקוי עלוב, יצירי-כפיו של האויב הגדול בעידן החושך, בבואה נלעגת לאנטים, כשם שהאורקים הם בבואה נלעגת לבני לילית." (שני המגדלים, עמ' 80.) אפשר להסיק שאכן הטרולים נוצרו מהאנטים (כפי שהאורקים נוצרו מבני הלילית).

השאלה מהו מקורם של הטרולים? מופיעה בשר השאלות. השאלה האם ייתכנו אורקים או טרולים טובים? מופיעה בשר השאלות. השאלה האם יש טרולים בעלי שני ראשים? מופיעה בשר השאלות.

\