הבדלים בין גרסאות בדף "וארדאמיר"

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

שורה 5: שורה 5:
 
וארדאמיר - 'אוצר [[וארדה]]', [[קווניה]].
 
וארדאמיר - 'אוצר [[וארדה]]', [[קווניה]].
  
'''וארדאמיר''' היה מלך [[נומנור]] השני, בנו של [[אלרוס]], הוא נולד בשנת 61 [[עידן השני, ה|לעידן השני]]. הוא לא חפץ בשלטון ולא לקח לו תואר רשמי. היו לו ארבעה ילדים: [[טאר אמאנדיל]], [[וארדילמה]], [[אאולנדיל, בן וארדאמיר|אאולנדיל]] ו[[נולונדיל]]. הוא לא עלה לכס, אלא הפקיד את השרביט בידי בנו הבכור. למרות זאת הוא נזכר כמלך בין שני מלכים, ותקופת מלכותו נחשבת שנה אחת (על פי חוקי נומנור). הוא כונה "[[נולימון]]" (החכם), משום שהתעניין יותר מכול במסורה העתיקה, שאסף מ[[בני לילית]] ומ[[בני אדם]]. הוא מת ב-471.  
+
'''וארדאמיר''' היה מלך [[נומנור]] השני, בנו של [[אלרוס]], הוא נולד בשנת 61 [[עידן השני, ה|לעידן השני]]. הוא לא חפץ בשלטון ולא לקח לו תואר רשמי. היו לו ארבעה ילדים: [[טאר אמאנדיל]], [[וארדילמה]], [[אאולנדיל, בן וארדאמיר|אאולנדיל]] ו[[נולונדיל]]. הוא לא עלה לכס, אלא הפקיד את השרביט בידי בנו הבכור. למרות זאת הוא נזכר כמלך בין שני מלכים, ותקופת מלכותו נחשבת שנה אחת (על פי חוקי נומנור).
 +
 
 +
הוא כונה "[[נולימון]]" ('המלומד ביותר'), משום שהתעניין יותר מכול במסורה העתיקה, שאסף מ[[בני לילית]] ומ[[בני אדם]]. הוא מת ב-471.  
  
 
[[קטגוריה: בני אדם]]
 
[[קטגוריה: בני אדם]]
 
[[קטגוריה: בני אדם: יחידים]]
 
[[קטגוריה: בני אדם: יחידים]]
 
+
[[קטגוריה:בני אדם: מלכי נומנור]
  
 
{{היסטוריה6|
 
{{היסטוריה6|

גירסה מתאריך 22:47, 15 באוקטובר 2006

"ראוי לציין כי כמעט כל המלכים, מוארדאמיר עד טאר אנקאלימון, חיו עד מלאת להם ארבע-מאות שנה או מעט יותר, והשלושה שלא הגיעו לגיל הזה עברו מן העולם שנה או שנתיים לפניו." סיפורים שלא נשלמו, עמ' 248.

באנגלית: Vardamir

וארדאמיר - 'אוצר וארדה', קווניה.

וארדאמיר היה מלך נומנור השני, בנו של אלרוס, הוא נולד בשנת 61 לעידן השני. הוא לא חפץ בשלטון ולא לקח לו תואר רשמי. היו לו ארבעה ילדים: טאר אמאנדיל, וארדילמה, אאולנדיל ונולונדיל. הוא לא עלה לכס, אלא הפקיד את השרביט בידי בנו הבכור. למרות זאת הוא נזכר כמלך בין שני מלכים, ותקופת מלכותו נחשבת שנה אחת (על פי חוקי נומנור).

הוא כונה "נולימון" ('המלומד ביותר'), משום שהתעניין יותר מכול במסורה העתיקה, שאסף מבני לילית ומבני אדם. הוא מת ב-471.[[קטגוריה:בני אדם: מלכי נומנור]


אירועים חשובים בהשתתפות וארדאמיר מתוך ההיסטוריה של ארדה.
(ע"ק = העידן הקדום, ע"ע = עידני העצים. ער"א = העידן הראשון, עש"נ = העידן השני, עש"ל = העידן השלישי, ער"ב = עידן רביעי)

\