הבדלים בין גרסאות בדף "אראפאנט"

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

שורה 1: שורה 1:
 
'''באנגלית: Araphant'''
 
'''באנגלית: Araphant'''
  
'''אראפאנט''' היה מלכה הארבעה עשר של [[ארתדאין]]. בימיו שבה [[אנגמאר]] והתחזקה, וה[[דונדאין]] הלכו והתמעטו. לכן החליט אראפאנט למצא פתרון בממלכת [[גונדור]] הדרומית. הוא כרת ברית, וחתם אותה בחתונת בנו [[ארוודואי]], עם [[פיריאל]], בתו של [[אונדוהר]] מלך גונדור. הוא לא קיווה לקבל עזרה מגונדור, כי גונדור עצמה היתה תחת מתקפה של [[בני המזרח]] והדרום.
+
'''אראפאנט''' היה מלכה הארבעה עשר של [[ארתדאין]]. בימיו שבה [[אנגמאר]] והתחזקה, וה[[דונדאין]] הלכו והתמעטו. לכן החליט אראפאנט למצא פתרון בממלכת [[גונדור, הממלכה|גונדור]] הדרומית. הוא כרת ברית, וחתם אותה בחתונת בנו [[ארוודואי]], עם [[פיריאל]], בתו של [[אונדוהר]] מלך גונדור. הוא לא קיווה לקבל עזרה מגונדור, כי גונדור עצמה היתה תחת מתקפה של [[בני המזרח]] והדרום.
  
 
[[קטגוריה:בני אדם]]
 
[[קטגוריה:בני אדם]]

גירסה מתאריך 12:28, 3 בנובמבר 2006

באנגלית: Araphant

אראפאנט היה מלכה הארבעה עשר של ארתדאין. בימיו שבה אנגמאר והתחזקה, והדונדאין הלכו והתמעטו. לכן החליט אראפאנט למצא פתרון בממלכת גונדור הדרומית. הוא כרת ברית, וחתם אותה בחתונת בנו ארוודואי, עם פיריאל, בתו של אונדוהר מלך גונדור. הוא לא קיווה לקבל עזרה מגונדור, כי גונדור עצמה היתה תחת מתקפה של בני המזרח והדרום.


אירועים חשובים בהשתתפות אראפאנט מתוך ההיסטוריה של ארדה.
(ע"ק = העידן הקדום, ע"ע = עידני העצים. ער"א = העידן הראשון, עש"נ = העידן השני, עש"ל = העידן השלישי, ער"ב = עידן רביעי)

\