הבדלים בין גרסאות בדף "אנקאלאגון"

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

מ
 
שורה 1: שורה 1:
 
'''באנגלית: Ancalagon'''
 
'''באנגלית: Ancalagon'''
  
'''אנקאלאגון''' היה [[דרקונים|הדרקון]] האדיר ביותר שעופף אי פעם השמים. הוא שוחרר מ[[אנגבאנד]] כאשר כוחות ה[[ואלאר]] הגיעו באופן סופי לחופי [[ארץ התיכונה, ה|הארץ התיכונה]], כדי להביס את [[מורגות]]. אנקאלאגון וכוחותיו הצליחו לעצור את הצבא הזה עד ש[[איארנדיל, הספן|איארנדיל]] הופיע בספינתו הקסומה יחד עם ה[[נשרים]] האדירים וניצח אותו, לאחר קרב ממושך. נפילתו של אנקאלאגון נפצה את צוקי [[תאנגורודרים]] וסימנה את סופה של ההתנגדות המאורגנת לכוחות הואלאר.  
+
'''אנקאלאגון''' היה [[דרקונים|הדרקון]] האדיר ביותר שהתעופף אי פעם בשמים.
 +
 
 +
ב[[מלחמת החרון]] הוא שוחרר מ[[אנגבאנד]] כאשר כוחות ה[[ואלאר]] הגיעו באופן סופי לחופי [[ארץ התיכונה, ה|הארץ התיכונה]], כדי להביס את [[מורגות]]. אנקאלאגון וכוחותיו הצליחו לעצור את הצבא הזה עד ש[[איארנדיל, הספן|איארנדיל]] הופיע בספינתו הקסומה יחד עם ה[[נשרים]] האדירים וניצח אותו, לאחר קרב ממושך. נפילתו של אנקאלאגון ניפצה את צוקי [[תאנגורודרים]] וסימנה את סופה של ההתנגדות המאורגנת לכוחות הואלאר.  
  
 
[[קטגוריה: דרקונים]]
 
[[קטגוריה: דרקונים]]

גרסה אחרונה מ־11:04, 31 באוקטובר 2006

באנגלית: Ancalagon

אנקאלאגון היה הדרקון האדיר ביותר שהתעופף אי פעם בשמים.

במלחמת החרון הוא שוחרר מאנגבאנד כאשר כוחות הואלאר הגיעו באופן סופי לחופי הארץ התיכונה, כדי להביס את מורגות. אנקאלאגון וכוחותיו הצליחו לעצור את הצבא הזה עד שאיארנדיל הופיע בספינתו הקסומה יחד עם הנשרים האדירים וניצח אותו, לאחר קרב ממושך. נפילתו של אנקאלאגון ניפצה את צוקי תאנגורודרים וסימנה את סופה של ההתנגדות המאורגנת לכוחות הואלאר.


אירועים חשובים בהשתתפות אנקאלאגון מתוך ההיסטוריה של ארדה.
(ע"ק = העידן הקדום, ע"ע = עידני העצים. ער"א = העידן הראשון, עש"נ = העידן השני, עש"ל = העידן השלישי, ער"ב = עידן רביעי)

\