אדון הנאזגול

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

(הופנה מ - מלך אנגמאר)

"...והוא כחרב מאיימת, שלוחה מיד סאורון וזורעת יאוש." שובו של המלך.

באנגלית: Lord of the Nazgûl

אדון הנאזגול הוא הנאזגול הראשי, אחד ממשרתיו הבכירים של סאורון, המכונה גם המלך המכשף.

במקור הוא היה אדם, מלך ומכשף שנשתעבד לסאורון לאחר שקיבל את אחת מתשע הטבעות. הוא פעל למצוותו של סאורון משך העידנים השני והשלישי.

בשנת 1300 לעידן השלישי הוא הקים את ממלכת הכשפים של אנגמאר והפך למלך-המכשף. הוא יזם את המלחמות שהחלישו את ארנור, ולאחר פיצולה את ארתדאין. בשנת 1975 לעידן השלישי הוא השמיד את ארתדאין סופית, אך צבאותיו הושמדו וכוחו נשבר בקרב פורנוסט, כאשר חילה של גונדור, קירדאן וגלורפינדל התקיפוהו. שם גלורפינדל התנבא ואמר שמותו של אדון הנאזגול לא יבוא מיד גבר ילוד אשה.

לאחר הקרב המלך-המכשף לא נראה יותר ונעלם מן הצפון. בשנת 2000 לעידן השלישי הוא והנאזגול תקפו את מינאס איתיל, וכבשו אותה לאחר שנתיים של מצור. לאחר זאת היא נקראה מינאס מורגול, 'מגדל המכשפים'.
בשנים 2043 ו-2050 הוא התגרה באיארנור מלך גונדור, וקרא לו לצאת לקרב פנים מול פנים. בשנת 2050 איארנור נענה לאתגר. הוא יצא למינאס מורגול עם משמר קטן של אבירים, וכנראה שנרצח במארב שטמן לו המלך-המכשף.

במהלך מלחמת הטבעת אדון הנאזגול הוביל את החיפוש אחר הטבעת ואחר פרודו. הוא פצע את פרודו בפגיונו בפסגת הרוחות.
הוא הוביל את ההתקפה על מינאס טירית. הוא שיבר את שערי העיר, אך הכניסה לעיר נמנעה ממנו בשל בוא הרוהירים. למרות שהרג את מלכם תיאודן, אדון הנאזגול נפל מידי של מרי ההוביט ואיאווין בת איאומונד. בכך התגשמה נבואתו של גלורפינדל, משום שאיאווין ומרי היו אישה והוביט, ולא גברים.

אדון הנאזגול היה גבוה משאר רפאי הטבעת, וחבש כתר על ראשו. עוצמתו והאימה שהוא הפיל היתה גדולה. שמו האמיתי אינו ידוע.

השאלה מה קרה למלך המכשף לאחר מותו? מופיעה בשר השאלות.

השאלה מדוע להב המורגול התמוסס ונעלם? מופיעה בשר השאלות.

\